مجله اینترنتی

زبان خواب Remmyo می‌تواند انتقال مفهوم در هنگام رؤیا دیدن را ممکن کند

مغز ما حتی در هنگام خواب هم فعال است و در حین دیدن رؤیاهای شفاف می‌تواند کنترل شرایط را در دست بگیرد. ازاین‌رو، محققان به‌تازگی تلاش کرده‌اند تا با کمک یک زبان جدید انتقال مفاهیم در حین خواب شفاف را ممکن کنند.

به‌گزارش آرس‌تکنیکا، کسی که رؤیای شفاف می‌بیند، می‌داند که در حال رؤیادیدن است و به‌همین خاطر می‌تواند خواب خود را دستکاری کند. «مایکل رادوگا»، متخصص خواب از مرکز تحقیقات Phase زبانی را ابداع کرده است که می‌تواند امکان ارتباط در حین این حالت از خواب را فراهم کند.

این زبان با نام Remmyo که اولین در نوع خود است، مبتنی بر حرکت عضلات خاصی از صورت کار می‌کند که در هنگام خواب REM تکان می‌خورند. زبان «رمیو» در زمان بیداری مثل هر زبان دیگری قابل یادگیری است. در نتیجه، افراد با یادگیری آن می‌توانند در حین رؤیای شفاف با بقیه حرف بزنند.

زبان خواب رمیو چگونه کار می‌کند؟

رمیو از شش مجموعه از حرکات صورت تشکیل شده است که می‌توانند توسط حسگرهای الکترومیوگرافی (EMG) شناسایی شوند. تکانه‌های الکتریکی کوچکی که به عضلات صورت می‌رسند، حتی در هنگام خواب موجب حرکت ماهیچه‌ها می‌شوند و این حرکت‌ها قابل شناسایی و در کامپیوتر قابل ترجمه هستند.

رادوگا می‌گوید آن‌ها حتی می‌توانند به‌صورت آنی حرف‌های فرد به زبان رمیو را به صدا یا به زبانی دیگر ترجمه نمایند. او در آزمایشی برای ارزیابی این سیستم تعدادی شرکت‌کننده را گردآوری کرد و به آن‌ها زبان رمیو را یاد داد. سپس به این افراد آموزش داده شد تا بتوانند وارد حالت رؤیای شفاف شوند و ورود به این وضعیت را به اطلاع محققان برسانند.

در مرحله بعدی، دانشمندان با استفاده از حسگرهای EMG صورت شرکت‌کنندگان را تحت نظر گرفتند تا حرکات را شناسایی و آن‌ها را با نرم‌افزار ترجمه کنند. در پایان کار مشخص شد که اثربخشی زبان رمیو در انتقال مفهوم بین 13 تا 81 درصد نوسان دارد. بااین‌حال، رادوگا انتظار دارد که با بهبود روش‌های ترجمه در آینده بتواند نتایج پایدارتری دریافت کند.

نتایج این پژوهش در مجله Psychology of Consciousness: Theory, Research and Practice منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *