فهرست بستن

استحصال تنگستیک اسید سفید

استحصال تنگستیک اسید سفید:

به اطلاع هم‌وطنان عزیز می‌رساند که این واحد در تاریخ 98/02/21 موفق به استحصال تنگستیک اسید سفید شده است. روش تولید این محصول ، اندکی با روش تولید اسید تنگستیک زرد متفاوت است و هر واحد تولیدی ، بسته به سلیقه و شرایط خود ، یکی از این دو روش را برمی‌گزیند. موارد استفاده یا کاربرد این محصول ، مشابه تنگستیک اسید زرد است و در عمل ، هیچ تفاوتی باهم ندارند. به‌اضافه اینکه هر دو نوع اسید تنگستیک در حرارت بالای 500 درجه سانتی‌گراد در طول مدت 2 ساعت (عملیات کلسیناسیون یا تکلیس) ابتدا به تنگستن اکسید سبز و بعداً به تنگستن تری اکسید زرد کم‌رنگ تجزیه می‌شوند و بخارآب نیز محصول فرار دیگر این تجزیه است. این محصول با خلوص حداقل 95 درصد ارائه می‌شود که می‌توان با یک اسید شویی داغ و شستشوی گرم ، خلوص آن را به بالای 99 درصد رسانده و تنگستیک اسید زرد تولید نمود.

آنالیز xrf  تنگستیک اسید سفید

تحلیل نتیجه آزمون فوق بدین‌صورت است که تنگستیک اسید تولیدشده با فرمول شیمیایی H2WO4  در حرارت 950 درجه  به مدت 1.5 ساعت به بخارآب H2O  و تنگستن تری اکسید WO3  تجزیه می‌شود و منظور از L.O.I  همان بخارآب است که فرار بوده و توسط آزمون فوق غیرقابل‌شناسایی و تشخیص بوده است. همان‌طور که میدانیم محدوده تشخیص این آزمون از عناصر سدیم تا اورانیوم است.  مسلماً آنچه باقی خواهد ماند ، تنگستن تری اکسید با خلوص 95.59 بوده و 4.41 درصد باقی‌مانده مربوط  به ترکیبات کلسیم تنگستات یا کلسیم هیدرو اکسید ، کلسیم کلرید ، اکسید آهن و فسفات خواهد شد.

همانطور که قبلا گفته شد با فناوری انحصاری  به‌دست‌آمده در این واحد جهت اکسیده کردن ضایعات تنگستن کارباید و ترکیب آن با سدیم هیدرو اکسید و تهیه سدیم تنگستات ، به‌جرئت می‌توان ادعا کرد که کشور ایران توانایی ورود به جرگه معدود کشورهای صنعتی جهان جهت بازیافت این‌گونه متریال ها را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید