فهرست بستن

خرید ضایعات تنگستن کارباید

این واحد خریدار ضایعات تنگستن کارباید از هر نوعی می‌باشد . لطفاً با شماره تلفن‌های 09148888905 و 09352154826 تماس حاصل فرمایید.

ضایعات تنگستن کارباید به قراضه‌هایی گفته می‌شود که حداقل حاوی 80 درصد کارباید تنگستن باشند. مشخصه بارز این قراضه‌ها چگالی یا جرم حجمی زیاد و سختی بالاست که همانند سرب چگال به نظر می‌رسند و می‌توانند شیشه و سنگ گرانیت را به‌راحتی بخراشند.

این ضایعات عبارت‌اند از شمش ، میله یا بلوک قالب‌سازی ، مته ، برقو ، قلاویز ، حدیده ، فرز انگشتی ، کاتر ، سنبه و ماتریس ، دوزه کششی یا اکسترود ، دگمه‌های حفاری ، انواع ساچمه و بلبرینگ ، تیغه برش گیوتین ، نازل ، رینگ یا حلقه نورد ، دیسک ، لوله ، لوازم جراحی ، گردبر ، تیغچه‌های شکسته یا سوخته تراشکاری یا فرزکاری که به نادرست الماس نامیده می‌شوند که اصطلاح غلط و عامیانه آن است درحالی‌که اصطلاح درست آن Insert یا همان قطعه ( تیغچه ) قرار گرفتنی و قابل تعویض است.

ابزارهای برشی به تنگستن کارباید محدود نشده و امروزه از انواع کامپوزیت‌های سرامیکی استفاده می‌شود که بعضاً با تنگستن کارباید اشتباه گرفته می‌شوند که مسلماً جرم حجمی کمتری دارند و به‌راحتی قابل‌تشخیص هستند ، هرچند که ظاهری کاملاً شبیه به تنگستن کارباید داشته باشند.

متأسفانه دیده و شنیده‌شده که بعضی خریداران ضایعات در بازار ایران به انواع و اقسام بهانه‌ها مابین قراضه‌ها تفاوت قیمت خرید قائل می‌شوند که به‌نوعی سودجویی بیش‌ازحد به علت عدم آگاهی فروشندگان است. ولی ملاک اصلی خریداری ضایعات برای این واحد همان دارا بودن حداقل 80 درصد کارباید تنگستن است. حالا قراضه‌ها به هر شکل و نوعی که می‌باشند موضوع مهمی نیست چراکه محدوده کاربرد تنگستن کارباید در صنعت بسیار گسترده بوده و روزبه‌روز نیز کاربردهای جدیدی برای آن یافت می‌شود. که لازمه احیای صنعت، بازیافت آن است.

هر نظر یا سؤالی که در این زمینه‌دارید ، اینجا مطرح نمایید تا در حد توان خود پاسخگوی آن باشیم با سپاس

2 Comments

    • محمدرضا طباطبایی

      سلامت باشید
      خیر اکثر بلبرینکها از فولاد ضد سایش هستند ممکن است 2 تا 15 درصد فلز تنگستن داشته باشند. مشخصه بارز این قراضه‌ها چگالی یا جرم حجمی زیاد و سختی بالاست که همانند سرب چگال به نظر می‌رسند و می‌توانند شیشه و سنگ گرانیت را به‌راحتی بخراشند. جرم حجمی تنگستن کارباید 2 برابر فولاد یعنی 14 گرم بر سانتی متر مکعب است.

دیدگاهتان را بنویسید